Двата дуела завршија со 3:2 во сетови.

Во дуелот од групата Ј домаќинот на завршниот турнир Бразил ја победи селекцијата на Русија и ја оправда фаворитската улога, додека од групата К, Франција со победата над ланскиот освојувач на Светската лига – Србија обезбеди полуфинале.
Табела Ј група: Бразил 5 бодови, Канада 3, Русија 1.

Табела К група: Франција 4, САД 4, Србија 1.
Во полуфиналето вечерва играат: Бразил – САД и Франција – Канада. 

Датум на објава: петок, 07 јули 2017 во 09:55
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар