Резултати на средбите во НБА лигата одиграни ноќеска:
Шарлот – Милвоки 108:118,
Индијана – Минесота 114:115,
Атланта – Феникс 95:91,
Бруклин – Филаделфија 101:106,
Детроит – Мајами 96:97,
Хјустон – Голден Стејт 106:113,
Портланд – Денвер 122:113 и
ЛА Лејкерс – Вашингтон 108:119.

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 60-14 (победи-порази), Сан Антонио 57-16, Хјустон 51-23, Јута 45-29, ЛА Клиперс 44-31, Оклахома Сити 42-31, Мемфис 40-34, Портланд 36-38,...

Пласман Источна конференција: Бостон 48-26, Кливленд 47-26, Вашингтон 46-28, Торонто 45-29, Атланта 38-36, Милвоки 38-36, Индијана 37-37, Мајами 36-38,... 

Датум на објава: среда, 29 март 2017 во 11:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар