Плискова ноќеска ја победи Гарбине Мугуруза со 2-0, во двата сета на тај брејк (7:6 и 7:6).

Претходно, во рускиот дуел Кузнецова со убедливи 6:3 и 6:2 ја совлада Анастасија Павличенкова.

Учесничките во второто полуфинале ќе бидат познати по четвртфиналните мечеви:

Елена Веснина – Венус Вилијамс и Каролине Возниацки – Кристина Младеновиќ. 

Датум на објава: четврток, 16 март 2017 во 10:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар