Убедлива победа забележа Морнар со 92:57.

На вториот дуел одигран вчера во „словенечкото дерби“ Олимпија ја совлада Крка со 68:63 како гостин.

Другите дуели од оваа рунда беа одиграно порано:

Игокеа – Карпош Соколи 79:71,
Партизан – МЗТ Скопје 91:76,
Мега – ФМП 76:72,
Цедевита – Црвена звезда 91:95 и
Задар – Будуќност 78:76.

Табела: Црвена звезда 30 бодови, Партизан 27, Цедевита 25, Будуќност 25, Цибона 25, Игокеа 23, Олимпија 22, Задар 21, Морнар 20, Мега 20, Крка 20, ФМП 19, Карпош Соколи 19, МЗТ Скопје Аеродром 19. /МИА

Датум на објава: среда, 28 декември 2016 во 11:07
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар