Родриго се повреди викендот на натпреварот против Атлетико Мадрид.

Валенсија го загуби дербито со Атлетико со 2:1, но од 23.минута на тој дуел и 24-годишниот Шпанец за следните деведесет дена.

Валенсија по девет рунди во Примера е на 9.место со 12 бодови. 

Датум на објава: вторник, 27 октомври 2015 во 15:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар