Менаџерот на „граѓаните“ разбирливо не беше задоволен од исходот.

- Разочарување. Мислам дека не заслуживме пораз. Игравме подобро и имавме подобри шанси. Ова е карактеристичен натпревар од Лигата на шампионите, изјави Пелегрини.

Играчот од средината на теренот Јаја Туре истакна дека Јувентус добро се бранел и дека имал среќа во дуелот.

Датум на објава: среда, 16 септември 2015 во 09:31
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар