Полицијата во Дубаи  во својата гаража доби уште една многу брз и многу скап автомобил. Станува збор за славниот Бугати Веирон од 1000 коњски сили.

Полицијата од Дубаи инаку е позната по своите скапоцени автомобили. Сообраќајците во Дубае на улица може да сретнат во Астон Мартин, Ферари, Бентли, Мерцедес Бенз, Шевролет Камаро ...

Датум на објава: петок, 07 февруари 2014 во 20:38
Крсте Галевски

коментари

остави коментар