Модниот свет тагува за смртта на Убер Де Живанши, омилениот дизајнер на Одри Хепберн, кој е најпознат по креирањето на иконското „мало црно фустанче“ коешто таа го носеше во „Breakfast at Tiffany’s“.

Грофот Убер Џемс Марсел Тафин Де Живанши, францускиот аристократ висок метар и 98, кој во 1952 година ја основа куќата Живанши, почина во саботата на 91-годишна возраст, објави денеска неговото семејство преку француската новинска агенција Франс прес.

Датум на објава: понеделник, 12 март 2018 во 18:27
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар