МВР соопшти дека, во периодот од 15:00 часот на 11 февруари до 04:30 часот вчера непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за течничка стока на ул. „Ѓорче Петров“ во Скопје.

Сторителот, како што се наведува, со парче бетон го скршил стаклото од влезната врата, влегол внатре и одзел 21 лап топ компјутери, по што побегнал во непознат правец. На тој начин сторителот се стекнал со противправна имотна корист од околу 900.000 денари.

Полицијата преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот. 

Датум на објава: вторник, 13 февруари 2018 во 13:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар