Таа ќе учествува на церемонијата на затворањето на ЗОИ , потврдија од Белата куќа. Претходно таа ќе биде во публиката на дел од завршните натпревари на Олимпијадата во Јужна Кореја.

Иванка минатиот месец на твитер објави дека е возбудена што ќе биде дел од Олимпијадата .

На цереминијата на отворањето  ќе присуствува Американскиот потпретседател , Мајк Пенс.

Датум на објава: вторник, 06 февруари 2018 во 20:55
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:10

коментари

остави коментар