Од Апелацискиот суд за МИА потврдија дека на денешната јавна седница адвокатите на притворените бараа укинување на притворот и одредување послаба мерка или куќен притвор.

Дамовски, Јовановски и Ѓошевски добија притвор за учество во настаните во Собранието на РМ на 27 април годинава. /МИА

Датум на објава: четврток, 07 декември 2017 во 16:30
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 17:12

коментари

остави коментар