Хартиеното авионче откако прелета добар дел од стадионот слета во голот на Џо Харт и предизвика воодушевување кај публиката.


Англија на крајот ја победи Словенија со 1:0 и се пласира на СП 2018. 

Датум на објава: петок, 06 октомври 2017 во 09:07
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар