Улогите ги толкуваат Искра Ветерова, Сенко Велинов и Никола Стефанов, а директор на фотографија e Љуљзим Луиџи Бејта.
Од продуцентската куќа наведуваат дека филмски проект е реализиран со поддршка од Агенцијата за филм на Македонија, во продукција на „Пик Продукција“ и копродукција со  „Т4 МЕДИА“. 

Датум на објава: петок, 01 септември 2017 во 15:38
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар