“Ќе продолжиме заедно да спроведуваме заеднички вежби. И ќе продолжиме да водиме политика на воена неутралност. Додека на чело на Република Србија е претседателот Александр Вучиќ и додека јас сум министер за одбрана, Србија никогаш нема да биде во НАТО”, објави Вулин.

Датум на објава: недела, 13 август 2017 во 11:34
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:34

коментари

остави коментар