Штотуку се вратил од медениот месец, од Египет, каде како што изјавил, стекнал занимливи пријателства.

„Јас никого не сакам повеќе од себе си“ – изјавил овој Италијанец во една прилика. На оваа луда идеја дошол откако неговите родители биле упорни да го оженат и петтиот син. За да им ја исполни желбата, тој тоа и го направил, но се оженил самиот со себе.

Неговата венчавка ја пренесувала и една италијанска телевизија. Стигнал на бел коњ, а неговите гости мислеле дека станува збор за прославата на неговиот 40-ти роденден.

Неговите родители добро ја прифатиле неговата венчавка.

Датум на објава: четврток, 04 мај 2017 во 20:42
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар