Фудбалерите на Пелистер во Битола го совлада составот на Академија Пандев со 2:1 со пресврт. Гостите од Струмица поведоа во 31-та минута со голот на Атанасов.

Во второто полувреме се разбудија домаќините, откако прво Маневски во 61. минута го израмни резултатот, а Илијовски во 90-та минута му донесе пресврт и конечна победа на Пелистер.

Локалното тетовско дерби меѓу Шкендија и Ренова пак заврши без победник 1:1. 

Ренова прва дојде до водство со голот на Стојановски во 12-тата минута, а резултатот го израмни Емини во 26-тата.

Реванш-дуелите ќе се играат на 11 април од 16 часот./МИА

Датум на објава: среда, 14 март 2018 во 17:06
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар