По изедначениот прв дел со две серии од по 4:0 Словенците, дојдоа до повисока предност со што беше решен победникот.Најефикасен во таборот на Словенија беше Блаж Јанц со 8 голови.
Репрезентациите на Словенија и на Србија утре во Велење ќе одиграат уште еден пријателски натпревар./MИА

Датум на објава: вторник, 09 јануари 2018 во 21:45
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар