МЕНИ
ПОЧЕТНА ВЕСТИ СПОРТ ПРОГРАМА ПРОГРАМА 5 + ЕМИСИИ СЕРИИ КОНТАКТ

ПРЕГЛЕД НА НОВОСТИ

среда, 14 февруари 2018 во 19:35
img

4,9 милиони долари за информации за исчезнатата подморница
Аргентина нуди 4,9 милиони долари за секој што има информации за исчезнатата подморница.

Аргентинските власти објавија награда од 4,9 милиони долари ( 98 милиони пезоси ) за информации што би помогнале да се најде подморницата ,,АРА Сан Хуан “ , што исчезна на 15 ноември минатата година .
Подморницата последен пат беше видена кога со 44 членови на екипажот го напушта пристаништето во градот Ушуаја на крајниот југ на Аргентина .

Една недела траеше потрагата по подморницата , по која трагаа и меѓународни истражители.

Соопштението за наградата е објавено на сајтот на Министерството за одбрана. 

КАТЕГОРИИ НА ВЕСТИ

КАНАЛ 5 Мобилна Верзија

Добредојдовте на веб страната на Канал 5 Телевизија, оптимизирана за приказ на мобилните уреди или Вашите таблет персонални компјутери.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Контактирајте не и дознајте ги информациите кои ви се потребни.

СТАНДАРДНА ВЕРЗИЈА