Заев им посака успех на македонските олимпијци

Им посакувам успех во остварувањето на нивните лични амбиции кои ќе нѐ направат и сите нас горди, пишува Заев.

-Олимпискиот тим на Македонија 🇲🇰 се претстави на дефилето на нациите на 32-те Летни олимписки игри во Токио.

Спортските арени се отворија за нови олимписки остварувања, а меѓу нив своето место рамноправно ќе го побараат и осумтемина наши олимпијци.

Им посакувам успех во остварувањето на нивните лични амбиции кои ќе нѐ направат и сите нас горди на нивното учество на нејпрестижната спортска манифестација, напиша Заев на својот Фејсбук профил.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер