Влада: Невработеноста на рекордно ниско од 19,4 проценти

Раст на БДП и намалување на невработеноста - од владата се пофалија со економските резултати од последниот квартал на 2018 година. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер