Викендов ќе биде пуштен автопатот Штип-Миладиновци, годинава ќе се вози бесплатно

Од Скопје до Штип за 30 минути! Долгоочекуваниот автопат Штип – Миладиновци официјално ќе биде пуштен во употреба овој викенд, велат од транспорт. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер