Седница за избор на новата влада, гласањето треба да се случи најдоцна до полноќ

Во македонското собрание се уште е во тек седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан мицкоски.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер