Со свечена академија во Велес, ВМРО-ДПМНЕ прослави 34 години од основањето

Со свеченост насловена „34 години ВМРО-ДПМНЕ, 131 година ВМРО, завет, слобода, иднина, продолжуваме“, ВМРО-ДПМНЕ во велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов Џинот“, ја одбележа годишнината од формирањето на партијата. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер