Комунална хигиена: Ѓубре се фрла на улица наместо во контејнерите

Наместо во контејнерите граѓаните фрлаат ѓубре околу нив, со што настануваат диви депонии кои се сериозна закана за ширење на заразни болести, особено во летниот период, алармираат од ЈП Комунална хигиена-Скопје. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер