Од 1 јули поскапува струјата, можно е и за повеќе од 5%?!

Одлуката на Владата во заминување да ја прифати понудата на државни електрани за зголемување на продажната цена на струјата од 57 на 60 евра за мегават час е изненадување и за првиот регулатор Марко Бислимовски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер