Трпевски: Некоректно на 10 дена пред заминување, министерот да носи одлука за дипломати

Бесмира Ејупи заминува на неколкумесечна испомош во конзулатот во Бон, потврдија од МНР за Канал 5 Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер