ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе ги потврди кадровските решенија во идната влада

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на идната влада вечерва се очекува да ги соопшти министрите на ВМРО-ДПМНЕ во идната влада. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер