ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе ги потврди кадровските решенија во идната влада

Според најавите се очекува ВМРО-ДПМНЕ вечерва да ги потврди кандидатите за министри во идната влада. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер