Фестивалот „Преку езерото“ отвори конкурс за дипломски краткометражен филм

Три краткометражни филмови ќе добијат финансии во висина од еден милион денари во рамки на фестивалот на медитерански и балкански филм „Преку езерото“. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер