Лога контра Мицкоски за распуштањето на Судскиот совет

Лога претходно за намерите на идната власт, испрати писмо до ЕУ и САД, во кое изразува загрижемост дека ќе се изврши политички упад во независноста на судската власт. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер