Условно осудени седум лица за упадот во М-НАВ

Седумте лица кои во јануари упаднаа во „Македонски навигации“ за да се пресметуваат со членови на синдикатот на контролата на летови се спогодија со Обвинителството и за возврат добија условни казни од Кривичниот суд. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер