Трошановски: Можно е да се толкува дека има приближување на ставовите, ќе се види наскоро

Дали по посетата на Герапетритис и на пораките од Пападопулу Скопје и Атина се поблиску во надминување на недоразбрањата околу Преспанскиот договор и употребата на уставното име? Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер