Забавниот парк во Карпош и покрај забраната, останува пред салата „Борис Трајковски“

И покрај бројните најави на институциите за итна дислокација, луна паркот во Карпош останува статус-кво, ниту забавниот парк може да работи, ниту се дислоцираат реквизитите. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер