Ќе се соочи ли Македонија со одлив на кадар–ерманија го олеснува пристапот за З. Балкан

Од 1ви јуни двојно се зголемува квотата за работници од Западен Балкан во Германија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер