Здружението “Учиме Македонски” посветено работи на промовирање на македонскиот јазик

Нивното дело вечно ќе го славиме, порачаа македонските дечиња од дијаспората преку стихови од поезија во чест на македонските и сесловенски просветители Св. Кирил и Методиј. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер