Преговорите за идната влада во напредна фаза, велат од ВМРО-ДПМНЕ и ВРЕДИ

Преговорите за формирање на новата Влада се во напредна фаза, а составот најверојатно ќе биде познат в понеделник, брифираат партиски извори за Канал 5. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер