ОЈО отвори истрага против врховниот судија Георгиев и членот на Советот на ЈО Мемети

Обвинителството отвори истрага против врховниот судија Наке Георгиев и членот на советот на јавни обвинители Иџет Мемети, осомничени за примање награда за противзаконито влијание. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер