ССМ ја објави минималната синдикална кошничка за мај- 60 090 денари се потребни за да се помине

Втор месец по ред, минималната синдикална кошничка ја надминува психолошката граница од 60 000 денари. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер