Партиите со услови за тоа кој кандидат ќе го поддржат во вториот круг

Дали треба претседателот на државата во иднина по примерот на Косово и други земји да се избира во Собранието? Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер