Дали продолжуваат оставките во редовите на политичката партија Левица?

Канал 5 вчера испрати прашања до партијата дали е точно дека од функција се повлеквуаат или биле разрешени членови на партискиот Президиум и повеќе секторски координатори. Од Левица само кусо одговорија дека тие биле брзорастечка партија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер