Управен суд вечерва ќе ја соопшти одлуката по тужба од Академија за судии и јавни обвинители

Управниот суд вечерва ќе ја соопшто одлуката во врска со претставката пред Државната комисија за спречување на корупцијата, поднесена од кандидатката за претседателка Гордана Силјановска Давкова. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер