Протест на синдикатите на пет јавни универзитети

Уживаме ист статус со УКИМ, а неоправдано сме изоставени од државата, реагираат синдикатите на пет универзитети од Македонија, кои незадоволството го изразија на мирен протест. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер