Трипуновски: Николовски го заобиколува законот и доделил 2.5 милиони евра надвор од процедура

Актуелниот министер за земјоделство Николовски направил упад во системот и надвор од воспоставената пракса и политикитена министерството влијале за распределбата на 2,5 милиони евра. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер