Како да се заштитат граѓаните од нови ценовни шокови?

Мерката на замрзнати цени на производите привремено го реши проблемот, сега граѓаните се оставени пред можен нов ценовен шок, оценуваат експертите. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер