Вработените во „Македонски шуми“ в четврток на штрајк ако не им се исплатат заостанатите плати

Од 7 март вработените во ЈП „Национални шуми“ најавуваат штрајк поради како што велат нередовна исплата на платите и додатоците на плата. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер