Објавена потерница за Шеваљ уште седум членови на „Дуќанџик“

Обвинителството за гонење на организиран криминал утре до Министерството за правда ќе поднесе барање за екстрадиција од Обединетите Арапски Емирати на Шеваљ Муареми. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер