Ќе останат ли над 100 000 граѓани без право на глас на изборите поради неважечки докумети?

Дали полнолетните граѓани што немаат лична карта, но стар важечки пасош, ќе може да го остварат правото на глас зависи од одлуката на пратениците, вели претседателот на ДИК, Александар Даштевски. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер