185 килограми тежи најобезниот пациент на Клиниката за ендокринологија

185 килограми тежи најобезниот пациент на Kлиниката за ендокринологија. Дебелината како состојба влегува како болест со посебна шифра во „Мој термин“,и е причина за 200 хронични заболувања. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер