Кржаловски: На избирачкото ливче очекувам да се најдат 6-7 кандидати

Барањето на ДУИ за избор на претседател во Собранието, а не преку непосредни избори за дел од аналитичарите е само предизборно ветување. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер