Омбудсманот за случајот со Леонид: Ќе се бара промена на законите за да се овозможи лекување

И народниот правобранител застана зад семејството Индови и побара промена на законските акти за на момчето му се овозможи лекување во странство. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер